Foto: House of Hygge

Foto: House of Hygge

Active Brands kjøper 51 % av aksjene i House of Hygge

Active Brands kunngjør i dag at selskapet har kjøpt 51 % av aksjene i den populære ski-, friluft- og livsstilsmerkevaren Hygge®.


I en pressemelding fra Active Brands, står det at -Hygge® er et unikt og lekent merke forankret i norsk ski- og friluftskultur, med sterke verdier og en lojal kundebase. Med base i Hemsedal, hvor de har en merkevarebutikk, har de bygget en solid posisjon i det norske markedet gjennom viktige detaljhandelspartnere som Anton Sport og Sport1. Merket vil bli fullt integrert i Active Brands-plattformen og blir en del av forretningsområdet Partner Brands. De Oslo-baserte Hygge-ansatte flytter inn på Active Brands-kontoret i Nydalen i fjerde kvartal.

 

Merkevaren ble etablert i 2004 av Christian Schou, som ifølge rykter i sportsbransjen startet med 6000 kroner og en mor som heklet luer mot vinflasker. Merket er bygget på ideen om å skape "råskap i fjellet", og ansatte får (ifølge ryktene) skriftlig advarsel hvis de ikke står på ski på pudderdager. Hygge® ble grunnlagt i Hemsedal og har gjennom flere år bygget opp en sterk og leken identitet med røtter i norsk friluftskultur. Merket er kjent for klær, briller og tilbehør med tydelig designprofil og fokus på bærekraft.

 

I pressemeldingen vises det til at Hygge® passer godt inn i Active Brands sin merkevareportefølje og merkevaren vil bli fullt integrert i Active Brands plattformen. Målet er å videreutvikle og styrke Hygge® i det skandinaviske markedet. Med sin tydelige merkevareidentitet, solide posisjon hos retailere som Anton Sport og Sport1, og en brand store i Hemsedal, står Hygge® godt rustet for videre vekst.

 

Hygge® er et særegent og inspirerende merke som treffer en attraktiv kundegruppe og vi ser frem til å utvikle merkevaren videre sammen og ta Hygge® til nye høyder, sier Øystein Bråta, CEO i Active Brands.

 

Dette partnerskapet gir oss frihet til å fortsette å være oss selv, samtidig som vi får styrken og kraften fra Active Brands i ryggen. Det gir oss trygghet og fart inn i en spennende ny fase med hovedfokus på videre vekst, sier Christian Schou, gründer av House of Hygge.

 

Om Active Brands:

Active Brands er et merkevarehus med premium merkevarer innen sportsbekledning og utstyr. Porteføljen består i dag av Kari Traa, Dæhlie, Sweet Protection, Johaug, Bula, Åsnes og Hygge. Selskapet ble grunnlagt i 2009, og har utviklet seg fra en norsk merkevareinkubator til en global merkevareakselerator med sterk internasjonal tilstedeværelse. Selskapet har kontorer i Oslo, Voss, Trysil, Boulder, Shanghai, Gøteborg, Helsingfors, København, Lyon og München. De største eierne er FSN Capital og Verdane Capital.

Tilbake
 

Tiden er overmoden for momsfritak på elsykler

 
Kronikk: Moderne løpesko er bra for folkehelsa!
 
Tidenes beste år for Dale of Norway
 
Sportsbransjepriser 2025 - Hvem fortjener å bli løftet frem i sportsbransjen i år?
 
Satser på DACH: Innovasjon Norge lanserer nytt vekstprogram for norske friluftsmerker