FORLENGER: Scan Trade/Umbro forlenger med Start i ytterligere tre år. Adm. dir i IK Start, Even Øgrey Brandsdal (t.v.) og markedssjef Geir Nordahl i Scan Trade undertegner avtalen. Foto: Scan Trade

FORLENGER: Scan Trade/Umbro forlenger med Start i ytterligere tre år. Adm. dir i IK Start, Even Øgrey Brandsdal (t.v.) og markedssjef Geir Nordahl i Scan Trade undertegner avtalen. Foto: Scan Trade

Umbro forlenger med Start

Scan Trade/Umbro og IK Start signerer en ny langsiktig samarbeidsavtale. Avtalen innebærer at Umbro skal levere alt av fotball- og supporterutstyr til klubben slik tilfelletogså er i dag.

Scan Trade/Umbro går inn på høyeste sponsornivå og vil bli meget synlig på de flater som Start kan tilby. Eksisterende avtale løper ut i år, og både Scan Trade og Start har gått i forhandlinger med ønske om å lande en ny langsiktig avtale.

«Hjemmebane»
-Det var et ønske om å komme fram tl en ny langsiktig avtale med Start, både med tanke på at dette er vår «hjemmebane» og at Start er flaggskipt på Sørlandet, sier konsernsjef i Scan Trade Gruppen, Terje Normann Johanssen.

-Vi tror at Start kan være en god kanal både for markedsføring og bruk av nye medier – samt at de forhåpentligvis gjennom gode resultater både på topp og i bredde vil bidra til fokus rundt Umbro både nasjonal og lokalt. Vi skal utvikle gode produkter både til konkurranse, privat og bedriftsmarkedet, som vi mener kan øke omsetningen. Med drømmen om Europa som en klar visjon tror vi at det kan bli noen artige år sammen, sier Johanssen.

Administrerende direktør i IK Start, Even Øygrey Brandsdal, sier at Start er godt fornøyd med å forlenge avtalen med Scan Trade/Umbro.

Best service
- Umbro holder til på Sørlandet. De har lager på Vennesla, og vi har erfart at de kan yte oss den beste servicen på leveranse av utstyr. Fotballutstyret er verktøyet til spillerne, og med den kvaliteten Umbro kan tilby var vi aldri i tvil om forlengelsen, sier direktøren.

– I tillegg har avtalen en økonomisk oppside ved at vi tar større andel av verdikjeden. Det er et viktig punkt for å kunne utvikle Start til å bli en ledende klubb i Norge, sier Brandsdal videre.

Den nye avtalen gjelder fra 2015 og ut 2017 – altså i tre år.

Tilbake
 

Påmelding til Sportsbransjedagen 2025 er åpnet

 
Helly Hansen og Seilforbundet forlenger etter 40 år
 
Vurderer å bryte samarbeid etter Postens Temu-avtale
 
PORTRETTET - Moniker Sport med all time high
 
ASICS donerer 100.000 kroner til Aktivitetsalliansen