800 SØKERE: XXL fikk 800 søkere til om lag 60 stillinger ved deres nye stormarked som åpner i Krokstadelva senere i høst. FOTO: MORTEN DAHL

800 SØKERE: XXL fikk 800 søkere til om lag 60 stillinger ved deres nye stormarked som åpner i Krokstadelva senere i høst. FOTO: MORTEN DAHL

800 søkte på 60 XXL-stillinger

I går åpnet XXL nytt varehus i Skien. Senere i høst skal kjeden åpne ny butikk i Krokstadelva. 60 nye stillinger skal besettes, men søknadsbunken var på hele 800.

Det er Drammens Tidende (DT) som skriver dette. XXL skal som kjent åpne nytt varehus i Krokstadelva ved Mjøndalen, og utlyste i sommer 50 til 60 nye stillinger. Men det er tydeligvis populært å jobbe i sportsbutikk. 800 kvalifiserte søkere ville ha jobb der.

 

Ekstremt bra søkertall

Søknadsfristen gikk ut 12. august. Men bare etter fire dager tidligere i sommer hadde søkerbunken kommet opp i 200, og søkerne var godt kvalifiserte skal vi tro avisa.

Ifølge DT trenger XXL 15-16 faste årsverk pluss mange deltidsstillinger og ekstrehjelpere. Til de to siste stillingstypene har kjeden valgt ut om lag 100 til første rundes intervjuer.

- Vi er godt vant med å få mange søkere når vi utlyser nye stillinger, men 800 søkere i et forholdsvis lite område som Buskerud Storsenter, der butikken skal ligge, er likevel ekstremt bra, sier driftssjef Tom Starup i XXL til avisa.

 

Populært med sportsbutikk

NAV-direktør Elisabeth Holen i Buskerud opplyser at jobb i varehandelen er interessant for mange – og det gjelder både for de som ønsker seg deltidsstilling eller fast jobb. Hun er derfor ikke så overrasket over interessen for XXL-stillingene.

- Jeg vil tro at jobbene hos sportskjeden er populære hos mange. Spesielt for de som er sportsinteresserte, men også for ungdom og andre, sier Holen til DT.

SPORT kjenner til at det ikke bare er XXL som tiltrekker seg godt kvalifiserte mennesker til å søke på stillinger. G-MAX har opplevd det samme, og i tillegg til flere andre butikker.

Tilbake
 

Sportskjedene vokser igjen

 
Påmelding til Sportsbransjedagen 2025 er åpnet
 
Helly Hansen og Seilforbundet forlenger etter 40 år
 
Vurderer å bryte samarbeid etter Postens Temu-avtale
 
PORTRETTET - Moniker Sport med all time high