HIJAB FRA NIKE: Nike har lansert en ny hijab for muslimske utøvere.

HIJAB FRA NIKE: Nike har lansert en ny hijab for muslimske utøvere.

Nike lanserer hijab

Nike har utviklet en hijab til bruk for muslimske utøvere.

Nike skriver i en pressemelding at det nye plagget har fått navnet "The Nike Pro Hijab", og at det har vært jobbet med i et års tid, blant annet der kunstløperen Zahra Lari har vært med i et testpanel. Kunstløperen skriver på sin instagramkonto at hun «nesten ikke kan tro at hijaben nå

Ifølge Nike er Hijaben i et elastisk, ventilerende materiale som kan trekkes på som en hette og skal holde seg på plass. Nike opplyser at den først kommer for salg neste år. Lari kommer fra Abu Dhabi i De forente arabiske emirater.

Fekteren Ibtihaj Muhammad fra New York var en av dem som fikk mye oppmerksomhet, på godt og vondt, da hun i Rio i fjor ble første amerikanske utøver til å konkurrere med hijab i olympiske leker.

Tilbake
 

Sportsbransjepriser 2025 - Hvem fortjener å bli løftet frem i sportsbransjen i år?

 
Satser på DACH: Innovasjon Norge lanserer nytt vekstprogram for norske friluftsmerker
 
Christian Lodgaard blir ny administrerende direktør i Aclima
 
Bransjeutsikter og økonomisk balanse
 
Frasers Group overtar XXL